fbpx
100% pływania

Obóz WAKE & KITE

Chałupy 6

Czym jest Obóz WAKE & KITE


Obóz WAKE & KITE to idealne połączenie dwóch podobnych sportów wodnych, ten obóz pomoże Ci podnieść swoje umiejętności w obu dyscyplinach ! Obóz prowadzi wakeboardowy Prorider i Wasz trener Kuba Zalejsky (Rajdrs Kemp). Pełne 6 dni pływania – w tym nauka kitesurfingu (od podstaw i dla zaawansowanych) oraz lekcje wakeboardingu na każdym poziomie!

Rozkład zajęć : 

Obóz wake & kite jest skoncentrowany na pływaniu, nie ma ściemy, tu się pływa ! Podczas obozu zapewniona jest nauka kitesurfingu (od podstaw i dla już startujących lub pływających – zaawansowanych) oraz lekcje wake na każdym poziomie, od pierwszego wejścia na wakeboard, po nowe triki na przeszkodach !

Spędzimy 3 dni obozu na wakeboardzie i 3 dni na kitesurfingu ! Kolejność zajęć ustalamy tuż przed rozpoczęciem obozów, gdyż dostosowujemy je do warunków, tak byście najwięcej skorzystali (dni wiatrowe posłużą nauce kitesurfingu, a dni bez wiatru nauce wakeboardingu). Zapewniamy sprzęt kitesurfingowy i wakeboardingowy, oraz pianki, kamizelki i kaski. Jeśli masz swój sprzęt, możesz go zabrać ze sobą i pływać komfortowo w swojej piance, lub desce. Ostatniego poranka otrzymacie Kartę Progresu PZKite, będzie czas na wymianę zdjęć i wykwaterowanie z przyczep.

WAKEBOARDING

Podczas zajęć na wakeboardzie zabierzemy Was do najlepszego wake parku 2.0 w Polsce, Wakeprojekt w Sławutówku, gdzie znajdują się dwa wyciągi wakeboardowe, jeden dla początkujących, a drugi z ustawionym parkiem 6 przeszkód. Początkujący będą mogli nauczyć się podstaw pływania na wake’u, zawracania, prawidłowej pozycji, czy ollie. Natomiast pływający mają szerokie możliwości, od wjeżdżania na pierwsze mniejsze przeszkody – boxy, aż po stylowe tricki na boxach, kickerach, wysokim A-frame, czy rurkach 🙂

Nad wszystkim czuwać będzie profesjonalny rider z wakeboardowego team’u Nobile – Kuba Zalejsky, który zaraża pozytywną energią, zawsze z błędu czy minusa potrafi zrobić plus i każdego postawi na deskę. Kuba zwraca uwagę na styl na przeszkodach, a jego uwagi są zawsze trafne. Udane próby będą nagrywane na kamerę, by można było wieczorem podczas video analizy podkreślić najlepsze momenty i wyciągnąć wnioski na kolejne próby. No i uwaga, jeśli sam znajdzie chwilę, by wejść popływać, nie przegapcie tego !

KITEBOARDING

Kolejne trzy dni poświęcimy praktyce kitesurfingu! Będziecie podzieleni na dwie grupy, początkującą i średnio-zaawansowaną. Początkujący wraz z instruktorami będą uczyć się jak prawidłowo sterować latawcem, jak zakładać deskę i pływać w obu kierunkach. Umiejący już startować nauczą się robić dłuższe ślizgi, ostrzyć i robić zwroty. A jeśli znajdą się osoby już potrafiące ostrzyć, to pójdziemy dalej – nauczymy Was skakać, a może nawet robić backrolle, czy railey !
Wieczorami podczas video-analizy i projekcji freestyle’owych filmów wake&kite będziemy planować kolejne ewolucje i wspólny rozwój w wakeboardzie i kitesurfingu !

Po takim aktywnym tygodniu domyślamy się że chętnie odpoczniesz, ale wiedząc już, co nowego ćwiczyć w przyszłości !

Na tym obozie otworzysz się na nowe sportowe możliwości, rozwiniesz umiejętności pływania w dwóch super fajnych dziedzinach i dowiesz się co robić w kolejne tygodnie, miesiące, lata !

 • lekcje odbywają się w grupach 2-3 osobowych
 • 4 godziny kursu kitesurfingu dziennie – 2x lekcja po 2h przez 3 dni
 • w cenie obozu znajduje się cały sprzęt i akcesoria: pianka, trapez, kask, deski
 • szkolimy według standardu Międzynarodowej Organizacji Kitesurfingu oraz Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite
 • Karta Progresu PZKite
 • nowy sprzęt marek Nobile i Airush
Skąd pomysł na obóz wakeboardingowo – kitesurfingowy ?

Jest to połączenie dwóch podobnych dyscyplin sportowych, mających trochę inne wymagania. Do kitesurfingu potrzebujemy wiatr, wodę i kawałek plaży, natomiast do wakeboardingu wyciąg, motorówkę lub wyciągarkę. Wszyscy kitesurferzy od początku sezonu w maju do końca lata starają się każdą wolną chwilę spędzić na Półwyspie Helskim, jednak nie zawsze ma się na to czas. Dzięki obozom WAKE&KITE można przełożyć umiejętności pływania na kite’ie na wakeboard i doceniać pływanie na wodzie na wyciągu bez ruszania się ze swojego miasta – w każdym większym mieście znajdziecie już wyciągi 2.0 , lub większe. Wiemy, że to nie zastąpisamodzielnego pływania po szerokiej Zatoce bez ograniczeń, ale jest to aktywność w momentach gdy już na pewno nie uda Ci się przyjechać na Hel ! Do tego przy kolejnej okazji pływania na kitesurfingu będziesz czuł, że jesteś bardziej rozpływany !

Dlaczego obozy WAKE&KITE to najbardziej efektywne obozy kitesurfingowe?

Zawsze szukamy najlepszych rozwiązań, skoro czasem wiatru nie ma, trzeba coś zrobić by dalej pływać! Mówią, że na Helu nie popływasz?! Nie zgadzamy się !! Z nami będziesz wstawał rano by po śniadaniu zakładać piankę i codziennie pływać, uczyć się startów, pierwszych halsów, szybszych ślizgów, lub ćwiczyć pływanie na wake’u, skoczyć na kickerze, a może nawet nauczyć się zupełnie nowych trików na przeszkodach !

W jakim wieku są uczestniczy obozu?

Od początku nasze obozy kitesurfingowe kierujemy do osób pełnoletnich, dowolnego wielki, od studentów po indywidualne osoby chętne pointegrować się podczas aktywnego tygodnia na kempingu w Chałupach. Wiemy, że plan tygodnia jest intensywny i trzeba być tego świadomym.

Rodzice chcący zapisać swoje nastoletnie dziecko, mogą skorzystać z opcji „półkolonii”  ze wszystkimi aktywnościami, bez noclegu.  Czas trwania: od 11:00 do 19:00 (video-analiza), z przerwą pomiędzy zajęciami. Koszt obozu bez noclegu jest pomniejszony o 300zł i wynosi 2800zł.

CENA OBOZU ZAWIERA:
 • 7 dni noclegów w surf-przyczepach na terenie bazy, dzielonych z innymi uczestnikami W&K
 • lekcje kitesurfingu, 3 dni nauki w trybie 2x 2h grupowych zajęć kite, z certyfikowanymi instruktorami PZKite i IKO
 • lekcje wakeboardingu, 3 dni nauki, spędzamy p0 5-6h dziennie na wyciągu,  a jeśli liczba uczestników będzie większa niż zakładaliśmy, to nawet więcej; dodatkowo teoria + video-analiza
 • zajęcia alternatywne sportowe – w wolnym czasie do waszego użytku będą deski SUP, skimboard, trickboard, deski longboard, siatkówka plażowa, inne
 • zajęcia integracyjne: wieczorne imprezy na plaży, grillowanie, strefa chill-out, muzyka w strefie rozrywki w centrum kempingu, projekcje filmów, planszówki, turnieje badminton, lotki, frisbee, inne plażowe zabawy, w okolicy Beach Bar
 • wieczorek integracyjny z grillem w dzień przyjazdu w niedzielę o 19:00
 • sobotni grill zakończeniowy na plaży w bazie o 19:00
CENA NIE ZAWIERA:
 • wyżywienia (dostępne cateringi zewnętrzne z przywozem co rano na kemping : www.dietytreningowe.pl, www.facebook.com/healthy.way.cateringdietetyczny​)​
 • dojazdu – 100m obok kempingu znajduje się stacja PKP i PKS
 • opłaty za samochód (140-350zł/tydzień – średnia z ilości zapisanych samochodów)​

Obóz rozpoczyna się o 18:00 w niedzielę i kończy się o 11:00 w następną niedzielę.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
 • Śpiwór/pościel/poduszkę
 • Ręcznik
 • Kąpielówki / strój kąpielowy, klapki pod prysznic
 • Lajkrę na słońce, okulary przeciwsłoneczne, krem UV
 • Ciepłe ubranie (dres, czapka )
 • Opcjonalnie buty neoprenowe (dostępne w Decathlon’ie, lub w Chałupach)
 • Jeśli chcesz zabrać własny sprzęt lub akcesoria wake / kite  nie ma problemu (w cenie obozu jest sprzęt i akcesoria)
 • Dużo energii!
KOSZT OBOZU: 3099ZŁ / OS

First minute -100zł przy rezerwacji:
– do 15 lutego – niższa o 100zł – przy zapisach na termin lipcowy (14.07-21.07)
– do 25 marca – niższa o 100zł – przy zapisach na termin sierpniowy (25.08-01.09)
Osoby które były już na kursie lub obozie: zniżka – 100zł !

Powyższe promocje nie łączą się (maksymalna zniżka = -100zł).

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Kliknij i wypełnij po kolei dwa przyciski poniżej:

 1. ZAPISZ SIĘ TERAZ! - by wpłacić zaliczkę
 2. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - abyśmy mogli się lepiej przygotować na Twój przyjazd


gotowe !
Jeśli kliknąłeś oba przyciski i postępowałeś zgodnie ze wskazówkami, to jesteś zapisany !

KONTAKT:

Kuba Zalejsky – rajdrskemp@gmail.com Messenger Kuba Zalejsky, +420 723 554 800

Kite Crew – info@kitecrew.pl, 789 424 210

 


Wskazówki:
GDZIE SIĘ ZNAJDUJEMY?

Szkoła kitesurfingu KITE CREW znajduje się na surferskim kempingu Chałupy 6 , w samym centrum kitesurfingowego serca Polski jakim jest Półwysep Helski i prowadzi ją 3-krotna Mistrzyni Polski w kitesurfingu Katarzyna Lange. To miejsce numer 1 do nauki kitesurfingu pod kątem dostępnej plaży i akwenu, oraz zaplecza gastronomiczno-rozrywkowego! Kemping Chałupy 6 jest nowoczesnym, młodzieżowym kempingiem, z nową infrastrukturą, strefą gastronomiczną restauracją, food truck’ami, strefą muzyczną z koncertami itp. Zamieszkują ją kitesurferzy z całej Polski, co weekend odbywają się tutaj koncerty, w tygodniu dostępne są darmowe zajęcia sportowe, kemping odwiedzają wszyscy zwolennicy kitesurfingu i sportów wodnych, jak i profesjonalni zawodnicy – jednym słowem to tu kitesurfing się dzieje
Kemping Chałupy 6 znajduje się 300m od centrum miasteczka Chałupy, gdzie znajdziecie sklepy, restauracje, stację PKP i PKS, wypożyczalnię rowerów itp.Odwiedź stronę naszej szkoły i dołącz do nas na FB:

WYŻYWIENIE:

We własnym zakresie, ale podpowiadamy, jest mnóstwo opcji! Na terenie kempingu znajduje się restauracja Karma, food truck’i i inne stoiska z przekąskami, a 300m od kempingu w centrum miejscowości Chałupy jest wybór restauracji, knajpek, smażalni itp. Można skorzystać z wyżywienia cateringowego, codzienny dowóz z Władysławowa np. Healthy Way.

POZOSTAŁE OBOZY i EVENTY: