fbpx

Egipt – Soma Bay

Wyjazd Kitesurfingowy: Jesień 2019

* 26.09-03.10

* 03-10.10

Znakomity sposób na przedłużenie sezonu! Jeśli nie wiesz gdzie wyruszyć na podbój Egiptu, sprawdź gdzie my będziemy trenować!

 

W Soma Bay, w której uwielbiamy pływać są różne hotele, możesz wybrać tańszą opcję trochę dalej i dojeżdżać na spot, przetestowaliśmy i rekomendujemy hotel na spocie – wygodnie i wszystko w jednym miejscu.

Hotel Sentido Palm Royal Soma Bay 5*

Wysoki komfort na samej plaży kitesurfingowej ! Palm Royale to duży, komfortowy kompleks hotelowy położony przy pięknej plaży, bezpośrednio na spocie wind i kitesurfingowym! Hotel świetnie nadaje się na sportowe wakacje.

Do dyspozycji gości poza kilkoma basenami, są 2 korty tenisowe, klatka do squash, dobrze wyposażona siłownia oraz centrum welness, sklepy z pamiątkami, apteka. Na terenie kompleksu znajduje się centrum nurkowania, oraz marina.

Pokoje są przestronne, a z niektórych rozciąga się fantastyczny widok na zatokę Soma! W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, sejf, balkon, TV Sat oraz Internet.

 

 SZKOLENIE KITESURFINGOWE

  • kurs kitesurfingu PZKite 1+2,  10h indywidualnie 2000zł
  • kurs kitesurfingu PZKite  1+2, 10h w grupie 1500zł/os
  • lekcja indywidualna 250zł
  • PRO CAMP 6 dni (dowolne tricki oldschool/freestyle, indywidualnie lub grupowo- min. 4 osób) 1000zł/os
  • WYPOŻYCZENIE sprzętu 1500zł/tydzień

Wszystkie zajęcia odbywają się w lagunie na płaskiej wodzie.

Cena kursu uwzględnia instruktora, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria: trapez, kask, przewóz sprzętu.

Zajęcia Pro Camp odbywają się na własnym sprzęcie. Możliwość wypożyczenia kompletu sprzętu.

Co należy ze sobą wziąć jeśli właśnie zaczynasz naukę kitesurfingu?

W maju jest już bardzo ciepło w Egipcie ok 30 stopni, będziesz wystawiony na działanie promieni słonecznych codziennie, zalecamy zabrać: lycrę UV najlepiej z długim rękawem, boardshorty, krem przeciwsłoneczny, okulary z gumką na głowę. Można zabrać buty neoprenowe, chociaż w lagunie nie ma rafy, ale dla bezpieczeństwa (muszle, kamyki), ewentualnie cienką, letnią piankę.

SPOT:

Tuż obok hotelu znajduje się spot kitesurfingowy z bazą SurfMotion, a przy niej przestronna laguna na Zatoce Soma z płaską wodą.

Wiatr o kierunku side-shore daje możliwość pływania na różnej wysokości laguny, a przez to uniknięcia tłumów w jednym miejscu, bezpieczny kierunek wiatru wzdłuż brzegu, pozwala przemieszczać się po lagunie od brzegu do jej krańców i z powrotem w kierunku brzegu. Za laguną otwiera się szeroka zatoka z koralowymi lagunkami, w których woda przyjmuje różne kolory turkusu, warto się tam przepłynąć, jeśli jesteś już na poziomie samodzielnego pływania, widoki są niezapomniane.

BAZA SURF MOTION:

Baza oferuje bezpośredni dostęp do plaży z hotelu Palm Royal, strefę leżaków w daszkami, przestrzeń chill-out, SUP, ciepłe prysznice, toalety, przechowalnię sprzętu, kompresor, pomoc beach boy’ów i więcej. Baza działa w godzinach 9-17. Baza indywidualnie pobiera za korzystanie z bazy 80EUR / os / tydzień – uwzględnia rescue&storage, ogólny dostęp do zaplecza bazy – pomoc beach boy’ów, kompresory, toalety, prysznice, zbiornik do mycia sprzetu, woda do mycia latawców, pufki, leżaki.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS?

Wyślij e-mail pod: kasia@kitecrew.pl

 

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.