fbpx

Egipt – Soma Bay

Wyjazd Kitesurfingowy: Jesień 2020

    01-08.10     /      8-15.10

Wyjazd kitesurfingowy Wiosna 2021

6-13.05.2021    /    13-20.05.2021

Kitesurfing w Egipcie

Znakomity sposób na wydłużenie sezonu! Jeśli nie wiesz gdzie wyruszyć na podbój Egiptu, sprawdź gdzie my będziemy trenować! Terminy w maju 2020 i we wrześniu/październiku 2020.

 

W Soma Bay, w której uwielbiamy pływać są różne hotele, nasz wybór to najlepsza z opcji, Hotel Sentido Palm Royale 5*, można wybrać tańszą opcję trochę dalej i dojeżdżać na spot, przetestowaliśmy i rekomendujemy hotel na spocie – wygodnie i wszystko w jednym miejscu.

Sytuacja wyjazdowa w czasie pandemii

Wszyscy staramy się jakoś żyć pomimo pandemii, chcemy zabierać Was w świat i uczyć kitesurfingu w ciepłych egzotycznych miejscach !! Nasze szkolenia wyjazdowe planujemy według rozkładu podanego na stronie, jednak wszystkie wyjazdy mogą zostać odwołane przez organizatorów wycieczek, o czym wiedząc, poinformujemy Was z wyprzedzeniem. Ceny w tych niepewnych czasach wędrują co chwilę, jednak spokojnie możemy Was poinformować że pomimo różnych cen podawanych przez organizatorów wycieczek, tygodniowy pobyt z zakwaterowaniem, przelotem itd będzie w standardowej cenie w okolicy 3000zł. Ceny te są niezależne od nas.

Na chwilę obecną loty do Egiptu są wznowione ! Latają 2 lotniska: Warszawa i Katowice, loty czarterowe mają zapewniony powrót do kraju wg rozporządzenia, natomiast przed wyjazdem należy zrobić badanie na COVID-19 by posiadać negatywny wynik ze sobą.

Hotel Sentido Palm Royal Soma Bay 5*

Wysoki komfort na samej plaży kitesurfingowej ! Palm Royale to duży, komfortowy kompleks hotelowy położony przy pięknej plaży, bezpośrednio na spocie wind i kitesurfingowym! Hotel świetnie nadaje się na sportowe wakacje.

Do dyspozycji gości poza kilkoma basenami, są 2 korty tenisowe, klatka do squash, dobrze wyposażona siłownia oraz centrum welness, sklepy z pamiątkami, apteka. Na terenie kompleksu znajduje się centrum nurkowania, oraz marina.

Pokoje są przestronne, a z niektórych rozciąga się fantastyczny widok na zatokę Soma! W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, sejf, balkon, TV Sat oraz Internet.

 

 SZKOLENIE KITESURFINGOWE

  • kurs kitesurfingu PZKite 1+2,  10h indywidualnie 2000zł
  • kurs kitesurfingu PZKite  1+2, 12h w grupie 1500zł/os
  • lekcja indywidualna 250zł
  • PRO CAMP 6 dni (dowolne tricki oldschool/freestyle, indywidualnie lub grupowo- min. 4 osób) 1000zł/os
  • WYPOŻYCZENIE sprzętu 1500zł/tydzień

Wszystkie zajęcia odbywają się w lagunie na płaskiej wodzie.

Cena kursu uwzględnia instruktora, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria: trapez, kask, przewóz sprzętu.

Zajęcia Pro Camp odbywają się na własnym sprzęcie. Możliwość wypożyczenia kompletu sprzętu.

Co należy ze sobą wziąć jeśli właśnie zaczynasz naukę kitesurfingu?

Od maja do października jest już bardzo ciepło w Egipcie, temperatury nie spadają poniżej 28-30 stopni, będziesz wystawiony na działanie promieni słonecznych codziennie, zalecamy zabrać: lycrę UV najlepiej z długim rękawem, boardshorty, krem przeciwsłoneczny, okulary z gumką na głowę. Można zabrać buty neoprenowe, chociaż w lagunie nie ma rafy, ale dla bezpieczeństwa (muszle, kamyki), ewentualnie cienką, letnią piankę.

SPOT:

Tuż obok hotelu znajduje się spot kitesurfingowy z bazą SurfMotion, a przy niej przestronna laguna na Zatoce Soma z płaską wodą.

Wiatr o kierunku side-shore daje możliwość pływania na różnej wysokości laguny, a przez to uniknięcia tłumów w jednym miejscu, bezpieczny kierunek wiatru wzdłuż brzegu, pozwala przemieszczać się po lagunie od brzegu do jej krańców i z powrotem w kierunku brzegu. Za laguną otwiera się szeroka zatoka z koralowymi lagunkami, w których woda przyjmuje różne kolory turkusu, warto się tam przepłynąć, jeśli jesteś już na poziomie samodzielnego pływania, widoki są niezapomniane.

BAZA SURF MOTION:

Baza oferuje bezpośredni dostęp do plaży z hotelu Palm Royal, strefę leżaków w daszkami, przestrzeń chill-out, SUP, ciepłe prysznice, toalety, przechowalnię sprzętu, kompresor, pomoc beach boy’ów i więcej. Baza działa w godzinach 9-17.  – uwzględnia rescue&storage, ogólny dostęp do zaplecza bazy – pomoc beach boy’ów, kompresory, toalety, prysznice, zbiornik do mycia sprzetu, woda do mycia latawców, pufki, leżaki.

Baza indywidualnie pobiera od każdego ridera opłatę 90EUR / os / tydzień – za storage & rescue,  (kursanci 50EUR – rescue).

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS?

Wyślij e-mail pod: info@kitecrew.pl

 

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.