fbpx

Egipt Soma BayNajbliższe terminy :

Zagraniczne wyjazdy kitesurfingowe ze szkoleniem
MARZEC 2024 :

od 02 marca​ – do 18 kwietnia

na miejscu są już instruktorzy

(możliwy wyjazd, bez grupy)

 

KWIECIEŃ 2024 :

18-25.04​.2024

25.04-2.05.2024

MAJ 2024 :

02-09.05.2024

09-16.05​.2024

​JESIEŃ :

19-26.09.2024

26.09-03.10.2024

03-10.10.2024

Nauka kitesurfingu – wybierz poziom szkolenia

SZKOLENIE PODSTAWOWE:

Postaw pierwsze kroki w kitesurfingu na lagunie w Soma Bay – atutów jest mnóstwo: płytka laguna, codzienne warunki wiatrowe, równy wiatr side-shore, ​hotel usytuowany tuż na spocie, brak dojazdów, piaszczyste dno laguny, bezpieczny spot z Rescue, stała kadra. Kurs kitesurfingu występuje w pakiecie 10h.

​KITE CREW ACADEMY:​​​​​​​​

Mamy dla Was specjalną ofertę szkoleń progresywnych – KITE CREW ACADEMY – rozwojowe zajęcia dla każdego od poziomu samodzielnego pływania PZK 3 lub wyższego, a wszystko pod okiem zaangażowanego trenera z przygotowaniem teoretycznych, praktycznym, zapleczem foto/video, konsultacjami i nie tylko. To 6 dni poświęcone poznaniu Twoich możliwości, spróbowaniu nowych tricków, pokazaniu co jest do osiągnięcia przy dobrym przygotowaniu. Naucz się nowych ruchów, opanuj ciekawe manewry, rozwijaj się dalej samodzielnie wiedząc jak bezpiecznie próbować nowości, przełamując strach i czując się pewniej na wodzie !​

Zarezerwuj miejsce na KITE CREW ACADEMY !

SZKOLENIE KITESURFINGOWE

Zarezerwuj kurs

KITE CREW ACADEMY

Zarezerwuj Academy

Kitesurfing Egipt Soma Bay

Kitesurfing w Egipcie to znakomity sposób na rozpoczęcie czy wydłużenie sezonu! Jeśli nie wiesz gdzie wyruszyć na podbój kitesurfingu wybierz Egipt, to tam będziemy trenować! Terminy zawsze w kwietniu, maju i we wrześniu/październiku !

Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie i zabieramy nowych kitesurferów w te najbardziej nadające się pod kitesurfing miejsca. Egipskie Soma Bay to jedno z naszych ulubionych miejsc na świecie !!

W Soma Bay, w której uwielbiamy pływać są różne hotele, nasz wybór to najlepsza z opcji, Hotel Sentido Palm Royale 5* czyli na samym spocie!  Można też wybrać tańszą opcję trochę dalej i dojeżdżać na spot, przetestowaliśmy i rekomendujemy hotel na spocie – wygodnie, więcej pływania i wszystko w jednym miejscu.

Hotel Sentido Palm Royal Soma Bay 5*

Wysoki komfort na samej plaży kitesurfingowej ! Palm Royale to duży, komfortowy kompleks hotelowy położony przy pięknej plaży, bezpośrednio na spocie wind i kitesurfingowym! Hotel świetnie nadaje się na sportowe wakacje.

Do dyspozycji gości poza kilkoma basenami, są 2 korty tenisowe, klatka do squash, dobrze wyposażona siłownia oraz centrum welness i spa, sklepy z pamiątkami, apteka. Na terenie kompleksu znajduje się centrum nurkowania, oraz marina.

Pokoje są przestronne, a z niektórych rozciąga się fantastyczny widok na zatokę Soma! W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, sejf, balkon, TV Sat oraz Internet.

Kids: Dostawki do pokoi, pokoje rodzinne łączone, basen dla dzieci z aquaparkiem, codzienne animacje, wieczorne kids-show 19-20, dmuchany zamek zjeżdżalnia, posiłki dla dzieci.

Przy podróży do Egiptu, po wylądowaniu każdy turysta opłaca wizę turystyczną 25$, w okienku przed odprawą paszportową.


 SZKOLENIE KITESURFINGOWE

  • kurs kitesurfingu PZKite  1+2, 10h w grupie 1700zł/os
  • kurs kitesurfingu PZKite 1+2 lub 2+3,  10h indywidualnie 2500zł
  • lekcja indywidualna 1h 270zł
  • KITE CREW ACADEMY 6 dni (dowolne tricki oldschool/freestyle) grupa do 10 os,  2200zł/os
  • WYPOŻYCZENIE sprzętu 1800zł/tydzień , 2500zł/2 tygodnie

Wszystkie zajęcia odbywają się w lagunie na płaskiej wodzie. Cena kursu uwzględnia instruktora, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria: trapez, kask, przewóz sprzętu.

Zajęcia Pro Camp odbywają się na własnym sprzęcie. Możliwość wypożyczenia kompletu sprzętu.

Dodatkowo każda osoba korzystająca ze spotu opłaca koszty bazy, więcej info poniżej w akapicie BAZA SURF MOTION.

Co należy ze sobą wziąć jeśli właśnie zaczynasz naukę kitesurfingu?

Od kwietnia do października jest już bardzo ciepło w Egipcie, temperatury nie spadają poniżej 26-30 stopni, będziesz wystawiony na działanie mocnych promieni słonecznych codziennie, zalecamy zabrać: lycrę UV najlepiej z długim rękawem, boardshorty, krem przeciwsłoneczny, okulary z gumką na głowę (warto ich nie zgubić). Można zabrać buty neoprenowe (chociaż w lagunie nie ma rafy, jedynie przeciw muszlom, kamykom), ewentualnie cienką, letnią piankę, wystarczy z krótkimi rękawami.

SPOT:

Tuż obok hotelu znajduje się spot kitesurfingowy z bazą SurfMotion, a przy niej przestronna laguna na Zatoce Soma z płaską wodą.

Wiatr o kierunku side-shore daje możliwość pływania na różnej wysokości laguny, a przez to uniknięcia tłumów w jednym miejscu, bezpieczny kierunek wiatru wzdłuż brzegu, pozwala przemieszczać się po lagunie od brzegu do jej krańców i z powrotem w kierunku brzegu. Za laguną otwiera się szeroka zatoka z koralowymi lagunkami, w których woda przyjmuje różne kolory turkusu, warto się tam przepłynąć, jeśli jesteś już na poziomie samodzielnego pływania, widoki są niezapomniane.

BAZA SURF MOTION:

Baza oferuje bezpośredni dostęp do plaży z hotelu Palm Royal, strefę leżaków w daszkami, przestrzeń chill-out, SUP, ciepłe prysznice, toalety, przechowalnię sprzętu, kompresor, pomoc beach boy’ów i więcej. Baza działa w godzinach 9-17.  – uwzględnia rescue&storage, ogólny dostęp do zaplecza bazy – pomoc beach boy’ów, kompresory, toalety, prysznice, zbiornik do mycia sprzetu, woda do mycia latawców, pufki, leżaki.

OPŁATA ZA BAZĘ:  Baza indywidualnie pobiera od każdego klienta spotu opłatę 110EUR / os / tydzień – za Storage & Rescue.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS?

Kliknij w przycisk „Zarezerwuj kurs” na górze strony, który pokieruje Cię do Przelewy24 by wpłacić zaliczkę.

Aby zarezerwować wycieczkę – napisz mail (podaj datę wylotu i lotnisko), a my podamy kontakt do biura podróży, które obsługuje wszystkie nasze wycieczki do Soma Bay.

 

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE WYJAZDY KITE :