fbpx

Egipt – Soma Bay

Wyjazd kitesurfingowy Wiosna 2020

*7-14.05    /    *14-21.05

Wyjazd Kitesurfingowy: Jesień 2020

   * 01-08.10

Kitesurfing w Egipcie

Znakomity sposób na wydłużenie sezonu! Jeśli nie wiesz gdzie wyruszyć na podbój Egiptu, sprawdź gdzie my będziemy trenować! Terminy w maju 2020 i we wrześniu/październiku 2020.

 

W Soma Bay, w której uwielbiamy pływać są różne hotele, nasz wybór to najlepsza z opcji, Hotel Sentido Palm Royale, można wybrać tańszą opcję trochę dalej i dojeżdżać na spot, przetestowaliśmy i rekomendujemy hotel na spocie – wygodnie i wszystko w jednym miejscu.

Sytuacja wyjazdowa w czasie pandemii

Wszyscy staramy się jakoś żyć pomimo pandemii, chcemy zabierać Was w świat i uczyć kitesurfingu w ciepłych egzotycznych miejscach !! Nasze szkolenia wyjazdowe planujemy według rozkładu podanego na stronie, jednak wszystkie wyjazdy mogą zostać odwołane przez organizatorów wycieczek, o czym wiedząc, poinformujemy Was z wyprzedzeniem. Ceny w tych niepewnych czasach wędrują co chwilę, jednak spokojnie możemy Was poinformować że pomimo różnych cen podawanych przez organizatorów wycieczek, tygodniowy pobyt z zakwaterowaniem, przelotem itd będzie w standardowej cenie w okolicy 3000zł. Ceny te są niezależne od nas.

Hotel Sentido Palm Royal Soma Bay 5*

Wysoki komfort na samej plaży kitesurfingowej ! Palm Royale to duży, komfortowy kompleks hotelowy położony przy pięknej plaży, bezpośrednio na spocie wind i kitesurfingowym! Hotel świetnie nadaje się na sportowe wakacje.

Do dyspozycji gości poza kilkoma basenami, są 2 korty tenisowe, klatka do squash, dobrze wyposażona siłownia oraz centrum welness, sklepy z pamiątkami, apteka. Na terenie kompleksu znajduje się centrum nurkowania, oraz marina.

Pokoje są przestronne, a z niektórych rozciąga się fantastyczny widok na zatokę Soma! W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, sejf, balkon, TV Sat oraz Internet.

 

 SZKOLENIE KITESURFINGOWE

  • kurs kitesurfingu PZKite 1+2,  10h indywidualnie 2000zł
  • kurs kitesurfingu PZKite  1+2, 12h w grupie 1500zł/os
  • lekcja indywidualna 250zł
  • PRO CAMP 6 dni (dowolne tricki oldschool/freestyle, indywidualnie lub grupowo- min. 4 osób) 1000zł/os
  • WYPOŻYCZENIE sprzętu 1500zł/tydzień

Wszystkie zajęcia odbywają się w lagunie na płaskiej wodzie.

Cena kursu uwzględnia instruktora, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria: trapez, kask, przewóz sprzętu.

Zajęcia Pro Camp odbywają się na własnym sprzęcie. Możliwość wypożyczenia kompletu sprzętu.

Co należy ze sobą wziąć jeśli właśnie zaczynasz naukę kitesurfingu?

W maju jest już bardzo ciepło w Egipcie ok 30 stopni, będziesz wystawiony na działanie promieni słonecznych codziennie, zalecamy zabrać: lycrę UV najlepiej z długim rękawem, boardshorty, krem przeciwsłoneczny, okulary z gumką na głowę. Można zabrać buty neoprenowe, chociaż w lagunie nie ma rafy, ale dla bezpieczeństwa (muszle, kamyki), ewentualnie cienką, letnią piankę.

SPOT:

Tuż obok hotelu znajduje się spot kitesurfingowy z bazą SurfMotion, a przy niej przestronna laguna na Zatoce Soma z płaską wodą.

Wiatr o kierunku side-shore daje możliwość pływania na różnej wysokości laguny, a przez to uniknięcia tłumów w jednym miejscu, bezpieczny kierunek wiatru wzdłuż brzegu, pozwala przemieszczać się po lagunie od brzegu do jej krańców i z powrotem w kierunku brzegu. Za laguną otwiera się szeroka zatoka z koralowymi lagunkami, w których woda przyjmuje różne kolory turkusu, warto się tam przepłynąć, jeśli jesteś już na poziomie samodzielnego pływania, widoki są niezapomniane.

BAZA SURF MOTION:

Baza oferuje bezpośredni dostęp do plaży z hotelu Palm Royal, strefę leżaków w daszkami, przestrzeń chill-out, SUP, ciepłe prysznice, toalety, przechowalnię sprzętu, kompresor, pomoc beach boy’ów i więcej. Baza działa w godzinach 9-17.  – uwzględnia rescue&storage, ogólny dostęp do zaplecza bazy – pomoc beach boy’ów, kompresory, toalety, prysznice, zbiornik do mycia sprzetu, woda do mycia latawców, pufki, leżaki.

Baza indywidualnie pobiera od każdego ridera opłatę 90EUR / os / tydzień – za storage & rescue,  (kursanci 50EUR – rescue).

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS?

Wyślij e-mail pod: kasia@kitecrew.pl

 

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.