fbpx

Egipt Soma Bay


Wyjazd Kitesurfingowy Egipt 2023 terminy:

​KWIECIEŃ 10 dni:    06-16.04 , 13-20.04

MAJ :     04-11.05     /      11-18.05​

JESIEŃ :     28.09-05.10    /    05-12.10.   /      12-19.10     

(dostępne terminy 7-  lub 10- i 14- dniowe)

Kitesurfing Egipt Soma Bay

Kitesurfing w Egipcie to znakomity sposób na rozpoczęcie czy wydłużenie sezonu! Jeśli nie wiesz gdzie wyruszyć na podbój kitesurfingu wybierz Egipt, to tam będziemy trenować! Terminy zawsze w kwietniu, maju i we wrześniu/październiku !

Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie i zabieramy nowych kitesurferów w te najbardziej nadające się pod kitesurfing miejsca. Egipskie Soma Bay to jedno z naszych ulubionych miejsc na świecie !!

W Soma Bay, w której uwielbiamy pływać są różne hotele, nasz wybór to najlepsza z opcji, Hotel Sentido Palm Royale 5* czyli na samym spocie!  Można też wybrać tańszą opcję trochę dalej i dojeżdżać na spot, przetestowaliśmy i rekomendujemy hotel na spocie – wygodnie, więcej pływania i wszystko w jednym miejscu.

Sytuacja wyjazdowa w czasie pandemii

Wszyscy staramy się jakoś żyć pomimo pandemii, chcemy zabierać Was w świat i uczyć kitesurfingu w ciepłych egzotycznych miejscach !! Nasze szkolenia wyjazdowe planujemy według rozkładu podanego na stronie, jednak wszystkie wyjazdy mogą zostać odwołane przez organizatorów wycieczek, o czym wiedząc, poinformujemy Was z wyprzedzeniem. Ceny w tych niepewnych czasach wędrują co chwilę w górę, jednak spokojnie możemy Was poinformować, że organizatorem wycieczki są duże przedsiębiorstwa jak Itaka, czy Coral Travel, które zapewniają pełne pakiety uwzględniające nie tylko tygodniowy pobyt z zakwaterowaniem, przelotem, pełnym wyżywieniem, ale również ubezpieczenie turystyczne i opiekę rezydenta. Ceny wycieczki są niezależne od nas – rezerwacji dokonujesz samodzielnie z biurem Ellare.

Na chwilę obecną loty do Egiptu odbywają się w normalnym rozkładzie !  Lotniska: Gdańsk, Warszawa, Katowice, Poznań i Wrocław oferują loty w czwartki, a dodatkowo WAW i KTW w niedzielę. Loty czarterowe mają zapewniony powrót do kraju bez względu na zmiany Covid’owe wg rozporządzenia. Od kwietnia zaszczepione osoby są zwolnione z wymogu robienia testu przed wylotem !:) Natomiast osoby niezaszczepione przed wyjazdem mają zrobić badanie na COVID-19 by posiadać negatywny wynik ze sobą (PCR). Na powrocie do Polski nie ma żadnych wymogów.

Hotel Sentido Palm Royal Soma Bay 5*

Wysoki komfort na samej plaży kitesurfingowej ! Palm Royale to duży, komfortowy kompleks hotelowy położony przy pięknej plaży, bezpośrednio na spocie wind i kitesurfingowym! Hotel świetnie nadaje się na sportowe wakacje.

Do dyspozycji gości poza kilkoma basenami, są 2 korty tenisowe, klatka do squash, dobrze wyposażona siłownia oraz centrum welness i spa, sklepy z pamiątkami, apteka. Na terenie kompleksu znajduje się centrum nurkowania, oraz marina.

Pokoje są przestronne, a z niektórych rozciąga się fantastyczny widok na zatokę Soma! W każdym pokoju łazienka, klimatyzacja, sejf, balkon, TV Sat oraz Internet.

Kids: Dostawki do pokoi, pokoje rodzinne łączone, basen dla dzieci z aquaparkiem, codzienne animacje, wieczorne kids-show 19-20, dmuchany zamek zjeżdżalnia, posiłki dla dzieci.

Przy podróży do Egiptu, po wylądowaniu każdy turysta opłaca wizę turystyczną 25$, w okienku przed odprawą paszportową.


 SZKOLENIE KITESURFINGOWE

  • kurs kitesurfingu PZKite  1+2, 10h w grupie 1500zł/os
  • kurs kitesurfingu PZKite 1+2 lub 2+3,  10h indywidualnie 2300zł
  • lekcja indywidualna 250zł
  • PRO CAMP 6 dni (dowolne tricki oldschool/freestyle, indywidualnie lub grupowo- min. 4 osób) 1500zł/os
  • WYPOŻYCZENIE sprzętu 1800zł/tydzień , 2500zł/2 tygodnie

Wszystkie zajęcia odbywają się w lagunie na płaskiej wodzie. Cena kursu uwzględnia instruktora, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria: trapez, kask, przewóz sprzętu.

Zajęcia Pro Camp odbywają się na własnym sprzęcie. Możliwość wypożyczenia kompletu sprzętu.

Dodatkowo każda osoba korzystająca ze spotu opłaca koszty bazy, więcej info poniżej w akapicie BAZA SURF MOTION.

Co należy ze sobą wziąć jeśli właśnie zaczynasz naukę kitesurfingu?

Od kwietnia do października jest już bardzo ciepło w Egipcie, temperatury nie spadają poniżej 26-30 stopni, będziesz wystawiony na działanie mocnych promieni słonecznych codziennie, zalecamy zabrać: lycrę UV najlepiej z długim rękawem, boardshorty, krem przeciwsłoneczny, okulary z gumką na głowę (warto ich nie zgubić). Można zabrać buty neoprenowe (chociaż w lagunie nie ma rafy, jedynie przeciw muszlom, kamykom), ewentualnie cienką, letnią piankę, wystarczy z krótkimi rękawami.

SPOT:

Tuż obok hotelu znajduje się spot kitesurfingowy z bazą SurfMotion, a przy niej przestronna laguna na Zatoce Soma z płaską wodą.

Wiatr o kierunku side-shore daje możliwość pływania na różnej wysokości laguny, a przez to uniknięcia tłumów w jednym miejscu, bezpieczny kierunek wiatru wzdłuż brzegu, pozwala przemieszczać się po lagunie od brzegu do jej krańców i z powrotem w kierunku brzegu. Za laguną otwiera się szeroka zatoka z koralowymi lagunkami, w których woda przyjmuje różne kolory turkusu, warto się tam przepłynąć, jeśli jesteś już na poziomie samodzielnego pływania, widoki są niezapomniane.

BAZA SURF MOTION:

Baza oferuje bezpośredni dostęp do plaży z hotelu Palm Royal, strefę leżaków w daszkami, przestrzeń chill-out, SUP, ciepłe prysznice, toalety, przechowalnię sprzętu, kompresor, pomoc beach boy’ów i więcej. Baza działa w godzinach 9-17.  – uwzględnia rescue&storage, ogólny dostęp do zaplecza bazy – pomoc beach boy’ów, kompresory, toalety, prysznice, zbiornik do mycia sprzetu, woda do mycia latawców, pufki, leżaki.

OPŁATA ZA BAZĘ:  Baza indywidualnie pobiera od każdego klienta spotu opłatę 90EUR / os / tydzień – za storage & rescue.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KURS?

Wyślij e-mail pod: info@kitecrew.pl

Aby zarezerwować wycieczkę – napisz mail (podaj datę wylotu i lotnisko), a my podamy kontakt do biura podróży, które obsługuje wszystkie wycieczki do Soma Bay.

 

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE WYJAZDY KITE :