fbpx

Wyjazdy

Nadchodzące wyjazdy kitesurfingowe w roku 2024/2025:

Wyjazdy Kitesurfing

Wyjazdy, kitesurfing, pływanie.. to sposób na życie i możliwość rozwoju i dzielenia się z innymi swoją pasją.  Pływamy na kitesurfingu zawodowo, spędzamy 365 dni w roku na kitesurfingu, a to doświadczenie daje nam szerokie możliwości nauczania innych kitesurfingu.

Latamy w najlepsze miejsca na świecie – do Brazylii, Karaiby, Egipt, Kenia, Maroko etc. Od oceanu z głęboką wodą, dużymi falami w Tarifie, w Hiszpanii, przez liczne morza jak słone Morze Czerwone z rafami w Egipcie, zatoki nad Oceanem Atlantyckim w Dakhli, w Maroko, lub różne ujścia rzek, laguny i zatoki na Oceanie Spokojnym na wybrzeżu Australii w Sunshine Coast, czy Gold Coast, aż po idealnie płaskie laguny z płytką wodą w Guajiru, Cumbuco, Barra Grande, czy Illa de Guajiru w Brazylii.

BRAZYLIA na kitesurfing?

Przejechaliśmy sporą część świata, może nie całe 7941m wybrzeża brazylijskiego, ale sporą jego część i BRAZYLIA jest naszym spotem zagranicznym numer 1 !!!

Czy wiecie, dlaczego Brazylia nazywana jest rajem dla kitesurferów?

Na tytuł raju dla kitesurferów Brazylia zasłużyła dzięki składającym się na to kilku czynnikom. Przede wszystkim w Brazylii są idealne warunki do uprawiania kitesurfingu.

Po pierwsze w Brazylii wieją wiatry pasatowe, które są najbardziej pewnymi wiatrami za kuli ziemskiej. Pasaty wieją od równika w stronę zwrotników i w strefie północnego wybrzeża Ameryki Południowej najsilniej wieją w okresie wrzesień – grudzień. Dlatego jak tylko robi się zimno w Chałupach 6, przenosimy się do Brazylii na zimowy trening. Siła wiatru jest dużo mocniejsza niż przeciętny wiatr w Polsce.

Po drugie temperatura wody jest w okolicach 28 stopnie, dzięki czemu nigdy nie potrzeba pianki czy docieplacza, bo zarówno w oecanie, jak w lagunach woda jest bardzo ciepła, a to usprawnia naukę – nic Ci nie przeszkadza, masz uczucie komfortu, upadki z deski nie łączą się z niczym nieprzyjemnym, wręcz przyjemnie jest się schłodzić i zmoczyć w wodzie, inaczej jest dosyć ciepło (temperatura powietrza to ok 28-32 stopnie Celsjusza).

Po trzecie w wielu miejscach znajdują się laguny ze słodką lub słoną wodą (w Guajiru w Surf Village laguna ma słodką wodę z rzeki), są płytkie, nie ma fal, a wszędzie na szerokości laguny masz dno, więc czujesz się dużo bezpieczniej.

Do tego dojazdy na lagunkę są fajną przygodą, Pousada Surf Village ma super klimat, jedzenie jest pyszne, seafood, file mignon, acai, drinki tanie, a wokół słońce, palmy i sami kitesurferzy i kitesurferki !

Pływamy na kitesurfingu w Brazylii od początku października do końca grudnia.

Nawet jeśli jeszcze nie pływasz na kitesurfingu i chcesz pojechać gdzieś nauczyć się kitesurfingu szybko i pewnie, to lepszego miejsca niż Brazylia nie ma na świecie !

Egipt

Wracamy do Egiptu z wielką chęcią, znamy różne miejsca i spoty, a wybraliśmy jednoznacznie najlepsze – Soma Bay !

Egipt dlaczego jest tak lubiany?

Wyjazd do Egiptu na kitesurfing to wygodny, bo krótki lot (4-5h),  lotnisko znajduje się blisko hotelu i spotu (1h), woda ma przepiękny lazurowy kolor, jest niezanieczyszczona, przezroczysta i kryje jedne z najpiękniejszych raf i różnorodnych stworzeń wodnych, hotele są zadbane (Palm Royale 5* – hotel trochę aż nadto w stylu „złotych-klamek” ale standard trzyma bardzo zadowalający), no i zorganizowane bazy z beach boy’ami, sprawnie działającym rescue, prysznicami i przestrzeniami pozwalającymi zadbać o sprzęt po pływaniu. Lubimy tam wracać bo jest wygodnie, jesteś w stanie więcej pływać, bo wszystko inne prawie nie kosztuje czasu – hotel jest na samym spocie, zawsze duży wybór posiłków i przekąsek, po prostu łatwo prosto i szybko 🙂

Kuba – Karaiby Cayo Coco i Cayo Guillermo

Na Kubę powróciliśmy z ogromną ochotą, ponieważ zapada w pamięci… ! Te jedyne w swoim rodzaju kolory karaibskich plaż naprawdę tak wyglądają, jak na każdym zdjęciu, są oszałamiająco pięknie !

Cayo Coco czy Cayo Guillermo?

Cayo Coco to wysepki na których znajduje się lotnisko, tam się leci, CCC, natomiast Cayo Guillermo to sąsiednie wyspy, na których znajdują się hotele nad szerokimi plażami i super spotem kitesurfingowym z wiatrem on-shore, bezpiecznym bo do brzegu.

Kitesurfing na Kubie to przyjemne pływanie na bezpiecznym spocie, z wiatrem około 14-20 węzłów, rozwiewa się rano koło 8, potem często iła wiatru zmniejszała się w przed południem, by popołudniu znowu się wzmocnić aż po wyczekiwaną sesję przy zachodzie słońca !

Wyjazdy kite za granicę  –  co roku coś nowego

Kitesurfingowe wyjazdy co roku rozszerzamy o sprawdzone topowe miejsca, w których łatwo uprawia się kitesurfing, kręci backrolla albo robi triki na wypięciu i skacze pierwsze railey. Sprawdzajcie nasz rozkład jazdy co kilka miesięcy, bo my wiemy gdzie jest dobrze i chętnie podpowiemy gdzie warto jechać 😀

Wyjazdy na kitesurfing przez cały rok to nasza pasja !

Do zobaczenia na wodzie !

Archiwum poprzednich wyjazdów

Poprzednie wyjazdy

Opublikowane na stronach internetowych www.kitecrew.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty imprezy turystycznej ani oferty powiązanych usług turystycznych w myśl art. 4-6 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.
Zakupu opisanych wyżej wycieczek należy dokonać indywidualnie, w wybranych biurach podróży które się w tym specjalizują.