fbpx

Obozy kite & yoga

CO OFERUJĄ OBOZY KITE & YOGA CAMP:

 1. KITESURFING – tygodniowy rozkład zajęć 2x dziennie grupowo – jeśli nie ma wiatru, uczymy surfingu !!
 2. JOGA – tygodniowe warsztaty jogi, tyle zajęć ile zdołacie – w programie właściwe przygotowanie ciała, rozciąganie, relaks mięśni po kitesurfingu, techniki oddychania i medytacji – wakacje z jogą na kempingu !
 3. ACRO YOGA – zajęcia alternatywne dla chętnych. Wiemy że już i tak nie zdążysz się znudzić, ale lubimy ruch, a to idealne połączenie rozciągania i zabawy
 4. SURFING na otwartym morzu, posiadamy nowe deski FCS Softech
 5. WINGFOILING – zajęcia z instruktorami z najnowszym sprzętem wingfoil
 6. alternatywne zajęcia: skimboarding, SUPy, Surf-Kajaki, longboardy, siatkówka
 7. tydzień zakwaterowania na najciekawszym kempingu Chałupy 6: muzyka na żywo, koncerty, strefa foodtruck’ów, restauracja Karma, drink bar w strefie muzycznej otwarty codziennie, gry i zabawy
 8. surferski klimat, relax na plaży, wspólne grille, czy piwko przy zachodzie słońca

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? CZYTAJ NIŻEJ !

SPORT, ZABAWA, WAKACJE

Obóz Kite & Joga

POZNAJ KITESURFING Z NAMI !

OBOZY KITE & YOGA

OBÓZ KITESURFINGOWY CHAŁUPY DLA DOROSŁYCH

Dlaczego kitesurfing?

Kitesurfing to jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Powstał niecałe 20 lat temu a do Polski trafił w 2000r. Na początku był to nieokiełznany sport, nauka kitesurfingu to była samodzielna walka dla odważnych, nie raz przypłacając to wypadkami. Szybko zwolennicy sportów ekstremalnych zaczęli używać latawców do pływania na falach, skakania, robienia freestyle’owych trików zaczerpniętych ze snowboardu i wakeboardu. Od tamtego czasu sprzęt kitesurfingowy przeszedł olbrzymią metamorfozę, teraz jest dużo sprawniejszy, ma lepszą efektywność i sprawne i proste systemy bezpieczeństwa, nawet cena zrobiła się dostępna, rozwinęły się prestiżowe zawody międzynarodowe w kilku kategoriach, kitesurfing ubiega się o wejście do grona sportów olimpijskich, a jego łatwość i dostępność powoduje, że stał się niezwykle modny, i szybko zyskuje uznanie.

Ponadto kitesurfing w porównaniu do innych sportów ma 100% pozytywnych cech:

 • szybka nauka – podstawy zajmują kilkanaście godzin
 • Sport dla każdego bez ograniczeń – pływają młodzi i starzy, całe rodziny, celebryci i zwykli ludzie
 • dostępność, wszędzie na świecie znajdują się spoty, bazy kitesurfingowe, wypożyczalnie sprzętu
 • lekki i prosty transport; latawiec wyciągasz z plecaka, deskę uniesiesz w jednej ręce
 • wyższość nad windsurfingiem – od razu pływasz w ślizgu, jest aktywnie, pływasz a nie dryfujesz
 • znając podstawy poradzisz sobie w każdym miejscu
 • różnorodność – można pływać na falach oceanu, jeziorach, lagunach, surfować, skakać…!

A teraz gwóźdź programu – nasz spot i akwen Zatoki Puckiej to jeden z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu w Europie – obszerna zatoka z płytką wodą to bardzo bezpieczne miejsce, płaska woda ułatwia stawianie pierwszych kroków, a kemping jest usytuowany tuż nad brzegiem. Dlatego nauczysz się pływać sprawnie, łatwo i bezpiecznie

Dlaczego Warsztaty Jogi, Medytacja ? 

Ludzie w Indiach od początku dziejów spotykali się i przekazywali sobie różne metody praktyki JOGI, znakomicie poznając swoje ciała, mając kontrolę nad bólem, umiejąc zrelaksować ciało i umysł, znaleźć spokój, oraz świadomie kierować swoimi czynami, czerpiąc pozytywne efekty rozwoju mentalnego.  To również wspaniała forma relaksu i odstresowania. Zajęcia z jogą pozwolą wam odnaleźć i odblokować energię w ciele, która zapewni wam siłę na kitesurfingowe podboje zatoki 😀 Medytacja będzie dopełniała i koiła wasze umysły wymęczone po zimie i pomoże im znaleźć ukojenie w letnich promieniach słońca, przy szumie fal. Zawsze chcieliśmy urządzić wakacje z jogą nad morzem na samej plaży !

Wyjazd jogowy Chałupy

Tygodniowe obozy kite & yoga poprowadzi KACPER MATUSZEWSKI – nauczyciel Jogi, certyfikowany wykładowca nauczycieli jogi, spędzający kilka miesięcy w roku w Indiach poszerzając swoje praktyki, do tego trener personalny, tancerz, choreograf, uczestnik takich programów jak :

 •  „You Can Dance – po prostu tańcz”
 • Got To Dance – tylko taniec”
 • również tancerz i choreograf w teatrze tańca
 • choreograf/ nauczyciel tańca w programie „Polish Top Model”

Obozy jogowe w Chałupach to połączone wyjazdowe warsztaty jogi z kitesurfigiem – czyli maksimum korzyści z wakacji!​

Surfing, Wingfoiling, oraz inne sportowe aktywności alternatywne

Morskie fale Bałtyku od kilka robią furrorę jako idealne miejsce do nauki surfingu. Małe fale, bliski „brake”, piaszczyste dno, brak jakichkolwiek skał, super łatwy sprzęt, dostęp od ręki zaledwie kilkadziesiąt kroków od twojej przyczepy, warunki do nauki prawie codziennie. Wystarczy przejść 100m by znaleźć się po drugiej stronie Półwyspu Helskiego i przy użyciu nowoczesnych, lekkich desek typu „softtech” łapać fale, niezależnie od umiejętości. Bałtyk to przede wszystkim małe fale, a więc takie w jakich nauka surfingu jest najprostsza ! A gdy fale są większe, masz możliwość poczuć się przez chwilę jak Kelly Slater..! Wszystko pod okiem surferskich pros’ów naszych instruktorów, na najnowszym sprzęcie.

Wingfoiling – to całkowita nowość na Zatoce Puckiej. Ledwo zaczniesz się ślizgać, a po chwili już lewitujesz ! Hydrofoiling to pompowane skrzydło „wing”, które trzymasz w rękach, oraz deska hydrofoilowa, na której stoisz, a która przy odpowiedniej prędkości wynosi się w górę nad powierzchnię wody na długość masztu i pozwala szybować nad wodą.. Uczucie „latania” podczas lewitacji, czyli unoszenia się na wingfoilingu jest nie od opisania ! Trzeba samemu spróbować !

Gdzie się znajdujemy?

Zajęcia oraz zakwaterowanie mają miejsce w szkole kitesurfingu KITE CREW. Szkołę prowadzi 3-krotna Mistrzyni Polski w kitesurfingu Katarzyna Lange i znajduje się na surferskim kempingu Chałupy 6, w samym centrum kitesurfingowego serca Polski jakim jest Półwysep Helski. To miejsce numer 1 do nauki kitesurfingu pod kątem dostępnej plaży i akwenu, oraz zaplecza gastronomiczno-rozrywkowego! Kemping Chałupy 6 jest nowoczesnym, młodzieżowym kempingiem, z nową infrastrukturą, strefą gastronomiczną restauracją, food truck’ami, strefą muzyczną z koncertami itp.  Zamieszkują ją kitesurferzy z całej Polski, co weekend odbywają się tutaj koncerty, w tygodniu dostępne są darmowe zajęcia sportowe,  kemping odwiedzają wszyscy zwolennicy kitesurfingu i sportów wodnych, jak i profesjonalni zawodnicy – jednym słowem to tu kitesurfing się dzieje 😀

Kemping Chałupy 6 znajduje się 300m od centrum miasteczka Chałupy, gdzie znajdziecie sklepy, restauracje, stację PKP i PKS, wypożyczalnię rowerów itp.

Odwiedź stronę naszej szkoły i dołącz do nas na Facebook’u:  https://www.facebook.com/kitecrewpl

Zakwaterowanie :

Nasze obozy kitesurfingowo-jogowe oferują zakwaterowanie w surf-przyczepach, które znajdują się na kempingu Chałupy 6, tuż przy szkole. Przyczepy są 4-osobowe i 5-osobowe, wyposażone są w podwójne i pojedyncze łóżka, miejsca są dzielone z pozostałymi obozowiczami K&Y. Przyczepy posiadają przedsionki z miejscóweczkami do wspólnego jedzenia śniadania lub wieczornej rozmowy, ale zapewniamy że niewiele czasu będziesz tam spędzać ! Ale przede wszystkim jesteś na miejscu, w wygodnej przyczepie z ekipą z obozu. W każdej przyczepie znajduje się czajnik bezprzewodowy, kuchenka turystyczna, talerze, sztućce, farelka. Zabierz ze sobą śpiwór/ pościel/poduszkę.

Opcjonalnie można zakwaterować się w swoim namiocie: cena obozu jest obniżona o 100zł/os.

Wyżywienie:

Wyżywienie organizujesz we własnym zakresie. Jest mnóstwo opcji! W przyczepie można przygotować proste posiłki, każda przyczepa wyposażona jest w kuchenkę turystyczną, czajnik, podstawowe naczynia, sztućce. Na terenie kempingu znajduje się restauracja Karma (8-22) , food truck’i, sklep spożywczy, warzywniak, lodziarnia i letni bar otwarty do 23:00, a 300m od kempingu w centrum miejscowości Chałupy jest wybór restauracji, knajpek, smażalni itp.

Zajęcia kitesurfingowe:
 • lekcje odbywają się w grupach 3 osobowych
 • 2x po 2 godziny kursu kitesurfingu/surfingu dziennie
 • zajęcia odbywają się od poniedziałku rano do soboty popołudniu
 • w cenie obozu uwzględniony jest cały sprzęt i akcesoria: pianka, trapez, kask, kamizelka/ deska surfingowa
 • szkolimy według standardu Polskiego Związku Kiteboardingu PZKite oraz ISA
 • nowy sprzęt marek Nobile Kiteboarding, Airush i Mystic, Fcs Softech, Gorilla
 • wykwalifikowani instruktorzy, którzy przykładają się by efektywnie nauczyć  
 • w dni bezwietrzne kitesurfing zamieniamy na: surfing i inne alternatywy wodne i sportowe (patrz poniżej)
Warsztaty jogi:

Co najmniej 14h JOGI w tygodniu:

 • 7 dni kursu jogi, różne style*
 • codziennie poranna praktyka Jogi, Pranajama
 • zajęcia wieczorne (relaksacja mięśni, medytacje)
 • *przewidziane również zajęcia Acro Yogi, metody oddychania, medytacja 😀
 • w niedzielę rano przed wykwaterowaniem ostatnie zajęcia yogi

Każdego ranka zaczniemy dzień od sesji jogi – poranna joga odbywa się na samej plaży przed bazą lub nad morzem na matach od Femi Stories, popołudniami nad morzem lub przy braku warunków atmosferycznych wewnątrz. Na zajęciach jogi odbędą się również ćwiczenia z metod oddychania, oraz Acro Jogi (w parach).

Zajęcia alternatywne:
 • Surfing ( NOWOŚĆ !! )
 • Wing Foiling  ( NOWOŚĆ !! )
 • SUPy
 • Surf-Kajaki
 • siatkówka plażowa
 • longboardy, deskorolki, trickboard
 • rowerowy chill
 • grillowanie, ognisko, party i zabawa – wakacje 😀

Obóz Kite & Joga to dużo nowych wrażeń​, dlatego każdy dzień zakończymy wspólną jogą na plaży, a przy wieczornych pogaduchach nie krępuj się zapytać instruktora o feedback 🙂

Obóz kitesurfingowy krok po kroku

Cena obozu kite & yoga zawiera 
 • 7 noclegów w surf-przyczepach, na plaży w centralnej części kempingu Chałupy 6
 • do 24h lekcji kitesurfingu/surfingu, 6 dni codziennie 2x dziennie po 2h grupowych zajęć kite z certyfikowanymi instruktorami
 • codzienne warsztaty jogi, rano i wieczorem po 1h, jeśli ktoś tak się wkręci, że będzie chciał więcej, na pewno mu nie zabronimy
 • zajęcia alternatywne sportowe w przypadku braku wiatru: SURFING, Wing Foiling, SUPy, Surf-Kajaki, skimboarding, siatkówka plażowa, trickboard inne
 • zajęcia integracyjne: wieczorne imprezy na plaży, grillowanie, strefa chill-out, projekcje filmów, planszówki, turnieje badminton, lotki, frisbee, inne plażowe zabawy, wyjście do Beach Baru
 • wieczorek integracyjny z grillowaniem w dzień przyjazdu w niedzielę o 19:00
 • sobotni grill zakończeniowy na plaży przed bazą
Cena nie zawiera:
 • wyżywienia (dostępne cateringi zewnętrzne z przywozem co rano na kemping : www.dietytreningowe.pl, www.facebook.com/healthy.way.cateringdietetyczny​)
 • dojazdu – 100m obok kempingu znajduje się stacja PKP i PKS
 • opłaty za samochód (140-350zł/tydzień – średnia z ilości zapisanych samochodów)

Obóz rozpoczyna się o 18:00 w niedzielę i kończy się o 11:00 w następną niedzielę.

Co zabrać ze sobą?
 • Śpiwór/pościel/poduszkę
 • Matę lub większy ręcznik (opcjonalnie, posiadamy maty)
 • Kąpielówki / strój kąpielowy, klapki pod prysznic
 • Lajkrę na słońce, okulary przeciwsłoneczne, krem UV
 • Ciepłe rzeczy, czapkę, ciepły dres, coś wygodnego do jogi
 • Opcjonalnie buty neoprenowe (dostępne w Decathlon’ie, lub w Chałupach)
 • Dobrą energię!

Obóz kitesurfingowy dla dorosłych

Kitesurfing od jakiego wieku ?

Obóz KITE & YOGA skierowany jest do osób dorosłych, powyżej 18 roku życia, czyli zarówno studentów jak i 30+, bez górnej granicy !

Koszt obozu:  2550zł /  os

First minute -100zł przy rezerwacji: do 31 stycznia – niższa cena -100zł !

Stały klient – Osoby które były już na kursie lub obozie: zniżka -100zł !

Zniżki nie łączą się (maksymalna zniżka -100zł)

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Kliknij i wypełnij po kolei dwa przyciski poniżej:

 1. "ZAPISZ SIĘ TERAZ!" - by wpłacić zaliczkę
 2. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - abyśmy mogli się lepiej przygotować na Twój przyjazd


gotowe !
Jeśli kliknąłeś oba przyciski i postępowałeś zgodnie ze wskazówkami, to jesteś zapisany !

Kontakt:

Joga, Opiekun: Kacper Matuszewski, kacpersmu@gmail.com , 508 109 444

Zapisy, Kursy: info@kitecrew.pl,  789424210


GALERIA POPRZEDNICH OBOZÓW:

Wyjedź z nami zimą na kitesurfing !

Wyjazdy kite przez cały rok!

Brazylia, Filipiny, Kuba, Egipt