Mistrzostwo Polski 2018 !

Mistrzostwo Polski w kitesurfingu w Pucku – zawody rozegrały się  w dniach 12-15.08.2018 , trwały 4 dni i podczas zawodów odbywały się 4 konkurencje.

Konkurencje podczas Mistrzostw Polski

dwie główne : Freestyle (skoki i manewry w powietrzu) i Formuła Kite ( wyścigi na deskach hydrofoil),

oraz dwie poboczne: Twin Tip Race (wyścigi na normalnych, uniwersalnych deskach kitesurfingowych), oraz Formuła Kite Mixed (forma wyścigu jak sztafeta w grupie męsko-damskiej 2-osobowej, na desce hydrofoil).

Zawody były ostatnim, trzecim odcinkiem Pucharu Polski  i rozstrzygały kto z zawodników otrzyma tegoroczne tytuły Mistrzów Polski! Zawody rozpoczęły się w niedzielę z zachodnim wiatrem, rozpoczęliśmy hity od rana od około 10:00, zaczęliśmy od Freestyle’u i rozegraliśmy pierwsze dwie rundy męskie oraz pierwszą rundę damską. Startowało 16 mężczyzn i 8 kobiet.

W poniedziałek i wtorek przechodziły burze i wiatru było nie wiele, natomiast na środę prognoza zapowiadała wiatr po 20-25 węzłów na wczesnego rana, zebraliśmy się na Skippers Meeting (zebranie zawodników) o godzinie 7:00 rano i rozpoczęliśmy zawody niedługo potem. Wiatr najpierw wiał z kierunku północno-zachodniego co powodowało szkwały i nierówny wiatr przy brzegu, ale około godziny 10:00 przekręcił się na bardziej południowo-zachodni.

Konkurencje rozgrywały się przez 4 dni.

FiestaActiveCup2018 kasia lange mistrzyni polski

Wyniki Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu:

FREESTYLE – MISTRZOSTWA POLSKI

OPEN WOMEN
1.Katarzyna Lange
2.Małgorzata Kołacz
3.Marta Włodarczyk

OPEN MEN
1.Marek Rowiński
2.Philip Kervel
3.Eudazio da Silva

mistrzostwa polski 2018 ford fiesta active cup

Mistrzynią Polski 2018 została Katarzyna Lange – po raz trzeci !

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, wygranym i walczącym! Katarzyna Lange Mistrzynią Polski 2018 – Kasia wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski już po raz trzeci  – świętujemy w Kite Crew w najbliższy weekend !!:) Tym razem Kasia mówi, że nie spodziewała się tytułu, po zeszłorocznym drugim miejscu wybierałam się na zawody z otwartą głową ale bez oczekiwań – zaskoczyła się nie tylko innych ale i samą siebie.

Katarzyna Lange:

Na co dzień zapracowana w biurze, lub pomagająca na plaży, Kasia od wielu lat spędza 365dni w roku na spotach kitesurfingowych, trenując z innymi zawodnikami z całego świata, najwięcej możecie jej zobaczyć w Brazylii. Jednak całe wakacje od początku maja do września prowadzi naszą szkołę KITE CREW na kempingu Chałupy 6 – gdzie możecie przyjść, porozmawiać z nią i zapytać o co chcecie. Kasia zawsze chętnie opowie, doradzi, zarówno w temacie kitesurfingu, sprzętu, jak i miejsc do podróży za wiatrem i dobrym treningiem. Zwiedziła niezły kawałek świata, a najbliższej zimy szykuje kilku-miesięczny projekt video ze swoim sponsorem Nobile Kiteboarding. Projekt uwzględnia podróżowanie w różne części świata, tworząc materiał pod video epizody o : kiteboardingu, wakeboardingu i snowboardingu ! Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów !!

 

Więcej o Mistrzostwach Polski 2018 na:

Opis Mistrzostw Polski w kitesurfingu 2018 – Puck , Ford Fiesta Active Cup

Pozdrawiamy!